İki başkan arasında kardeş belediye protokolü imzalandı

İki başkan arasında kardeş belediye protokolü imzalandı
15.11.2019
271
A+
A-

İlkadım Belediyesi ve Kosova Mamuşa Belediyesi arasında “kardeş belediye protokolü” imzalandı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş birlikte ziyaret eden Kosova Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev İlkadım Belediyesi ve Kosova Mamuşa Belediyesi “kardeş belediye protokolünü imzaladı. İmzalanan protokol ile belediye başkanları, ortak çalışmaların arttırılarak ilçede yaşayan vatandaşlara hizmet için her zaman yan yana olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

‘’Başkan Demirtaş’ın dost canlısı olması bizim için en önemli etken’’ 

İki belediye başkanın karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu  imza protokolünde kardeş belediyeciliğin önemine değinen Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev; “Öncelikle ziyareti büyük bir kaynaşma ve fırsat olarak görüyoruz. Belediye Başkanın İlkadım’da yapacağı proje ve çalışmanın bizim için ufuk açıcı olması söz konusu oldu. Karşılıklı oldukça güzel bir etkileşim içerisinde olduğumuzu burada ifade etmeliyim. Özellikle İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın çok iyi bir insan olması, dost canlısı bir insan olması, gönlünü kalbini bize açmış olması bu ilişkilerimizin gelişmesinde çok önemli bir etkendir. Herkesin bir birini sevdiği, saydığı memleketin her tarafına en iyi hizmetin götürüldüğü bir Türkiye’yi yaşayacağız . İnsanı ayakta tutan manadır, gönüldür, sevdadır. Bizler Türk bayrağına sevdalı bir toplumuz. Bende bu yolda çalışan bir belediye başkanı olarak sadece kendi ilçemin değil sizlerinde hizmetinde olduğumu söylemek için buraya geldim” şeklinde konuştu. 

‘’İnsan odaklı belediyeciliğe önem veriyoruz’’

İmzalanan protokolün ilçede yaşayan vatandaşlar arasındaki bağı güçlendirmek için dayanışma içinde davranacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;’’ Biz sizleri oradaki uç beyleri olarak görüyoruz.Bugün gün boyunca, yarın da vakit yettiğince hizmetlerimizi, eserlerimizi kendilerine takdim edeceğiz ve tecrübelerimizi anlatacağız. Bunlar çok önemli. Biz bunların ötesinde de özellikle sosyal belediyecilik, insan odaklı belediyecilik, insana dokunan belediyecilik noktasında da işbirliğimizi geliştirme konusunda da ayrı bir kararlılığı ortaya koyuyoruz ve bugün güzel bir protokol imza edeceğiz. İmza edeceğimiz o protokolle buraya gelen dostlarımıza her iki şehrin halklarının birbirine yakınlaşması yönelik işbirliği protokolüne imza atmış olacağız. Bu protokolün, bu işbirliğinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

‘’Kardeş Belediye olarak her zaman el ele olacağız’’

Kardeş belediye olarak her zaman el ele olacaklarını her türlü desteği vermekten mutluluk duyacağını sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş; ’Bu çalışmaların içinde en önemli gördüğümüz konulardan bir tanesi de, yerel yönetimler düzeyinde halklarımızın birbirine daha çok yakınlaşması, gönül köprülerini, daha güçlü bir milli birlik ve beraberlikle ortak bir milli şuuru oluşturabilmesidir’’ diye konuştu.

 İmza protokolünde her iki belediye başkanın karşılıklı bir birlerine hediye takdiminde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.