Harun Maytalman Oğlunun doğum gününde şehit oldu

Harun Maytalman Oğlunun doğum gününde şehit oldu
26.08.2016
54
A+
A-

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Harun Maytalman’ın evinde yas var.

Şehit Maytalman’ın 2 yaşındaki oğlunun bugün doğum gününün bugün olduğu öğrenildi.

Şırnak’ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Harun Maytalman’ın 2 yaşındaki oğlunun bugün doğum günü olduğu öğrenildi.

Samsun Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğündeki görevinin ardından 1 hafta önce şark görevi için Cizre’ye giden ve PKK’lı teröristlerin bomba yüklü kamyonla yaptığı saldırıda şehit olan evli ve 2 yaşında bir çocuk babası Harun Maytalman’ın evinde yas var.

Atakum ilçesi Yenimahalle’de ikamet eden Maytalman’ın eşi Neşe Maytalman’a şehadet haberini, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz verdi. Eşinin şehit olduğunu öğrenen Neşe Maytalman, gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin 2 yaşındaki oğlu Berkay’ın doğum gününün ise bugün olduğu öğrenildi.

Öte yandan Atakum Belediyesi, Maytalman’ın evini ve sokaktaki tüm evleri Türk bayraklarıyla donatarak taziye çadırı kurdu. Şehidin Samsun’daki mesai arkadaşları da evine gelerek ailesine başsağlığı diledi.

Şehidin naaşının memleketi Ordu’nun Aybastı ilçesinde yarın toprağa verileceği öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.