Gümüş: Doğru düzgün bilgilendirme yapılmadı

Gümüş: Doğru düzgün bilgilendirme yapılmadı
10.10.2019
109
A+
A-

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, sınır ötesi operasyon ve Çarşamba’da kurulacak olan biyo kütle santrali ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

GÜMÜŞ: DEVLETİMİZ HER ZAMAN GÜÇLÜDÜR
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Barış Pınarı Harekatı ve Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulacak olan biyo kütle santrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gümüş açıklamasında; ‘üç tarafı deniz ancak dört tarafı hainlerle çevrili ülkemiz uzunca bir süredir gerek iç siyasi dengeler gerekse bölgesel gelişmeler sonucunda ciddi bir türbülans dönemine girmiştir. Devletimiz PKK terör belası ile ilgili son yıllarda savunmadan saldırıya geçerek terörün bizi kovalamasından ziyade artık güçlü devlet gereği olarak terörü kovalayan devlet konumuna geçtik.’ dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ
Gümüş sözlerine şöyle devam etti: ‘Tarihi kökleri yarım asra yakın olan PKK terör örgütü neokapitalist güçlerin himayesinde Suriye’nin kuzeyinde otonom coğrafya oluşturarak sınır boylarımızda bizi taciz ve tahrik eden eylemlere cesaret eder noktaya gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında hükümetimiz güçlü devlet gereği olarak Suriye’nin kuzeyine askeri operasyon kararı alarak hazırlıklarını tamamlamış ve girdiği her coğrafyaya barış, huzur ve güven getiren şanlı TÜRK ordusu tehakkuz haline geçmiştir.’ diye konuştu.

GAZANIZ MÜBAREK, KILICINIZ KESKİN OLSUN
Niha-i amacı devletin varlığı, milletin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak olan SAMKON’un her daim devletin ve milletin yanında ve emrinde olduğunu belirten Gümüş; ‘Bütün siyasi mülahazalardan azade bir şekilde Suriye’nin kuzeyine yapılacak muhtemel operasyon için son nefer, son nefes, son damla kadar ordumuzun yanında olacağımız, ihtiyaç halinde ise yaşımıza, statümüze ve ekonomimize bakmaksızın mübarek ordumuza nefer ve kurban olacağımız Türk kamuoyu ve hasseten Haçlı zihniyetine sahip neokapitalist güçler tardından bilinmelidir. SAMKON olarak şimdiden ordumuza başarılar dileriz. Rabbim şanlı ordumuzun gazasını mübarek, kılıcını keskin eylesin.’ şeklinde konuştu.

DOĞRU DÜRÜST BİR BİLGİLENDİRME YAPILMADI
Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulacak olan biyo kitle santrali ile ilgili de konuşan Gümüş; ‘Milyonlarca yılda oluşan ve sayısız hatıralara sahne olan Çarşamba Ovası’na kurulacak olan biokütle enerji santrali için düşüncelerimizi ifade etmiş ortalıkta bilgi kirliliği yaratmadan bilim çevrelerlinden gelecek raporu bekleyeceğimizi ve bu bilgiler ışığında irade beyanında bulunacağımızı ifade etmiştik. Yetkililerden ise biyo kütle enerji santralinin ihale dökümanındaki teknik şartnamenin kamuoyu ile paylaşılmasını rica etmiştik. Kamuoyunun aydınlanması ve yanlış bilgilerden etkilenmemesi adına teknik şartnamenin hala paylaşılmasığını üzülerek izlemekteyiz.’ dedi.

KULAĞIMIZA MİDE BULANDIRICI İŞLER GELİYOR
Edinilen bilgilere göre ihale şartnamesinde ihtiyaç halinde santralin farklı amaç içinde kullanılacağı ibaresinin bulunduğuna dikkat çeken Gümüş,’Bu ibare doğru ise (aksi yönde bir açıklama gelmedi)son derece endişe vericidir.
Ayrıca Müteahit firma tarafından bazı oda başkanları ile STK başkanlarına susmaları karşığında rüşvet verildiği kamuoyunda dillendirilmektedir. Samsun Başsavcılığı bu dedikoduları araştırmalı ve doğruluk payı var ise sorumluları yargılamalıdır. Bütün bu dedikodu ve bilgi kirliliği beyinlerde soru işareti oluşturmaktadır.’ diye konuştu.

TATMİN EDİCİ AÇIKLAMA NEDEN YAPILMIYOR?
Gümüş sözlerini şöyle tamamladı; ‘Yapılan İhalenin teknik şartnamesi kamuoyu ile paylaşılmadığI, yetkililerden tatmin edici bir açıklama gelmediği, savcılık ortalıkta dolaşan rüşvet dedikodularını soruşturmadığı sürece bizlerde oluşacak menfi kanaat ve soru işaretleri gereği bilim çevrelerinden gelecek raporları beklemeksizin bu yatırıma SAMKON olarak karşı duruş sergileyeceğimizi şimdiden kamuoyunun bilmesini isteriz.’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber