Genç: Küçük sanayiler cazip hale gelecek

Genç: Küçük sanayiler cazip hale gelecek
17.12.2018
38
A+
A-

Başkan Osman Genç’in vizyon projeleri arasında yer alan Küçük Sanayi Projesi uygulandığında küçük sanayi bölgeleri cazip hale gelecek. Kendi enerjisini kendi üretecek olan küçük sanayiler, eğitimden sağlığa, iletişimden ulaşıma, altyapıdan üst yapısına kadar her türlü ihtiyacı karşılayacak nitelikte olacak.

Yakın Gelecekte Samsun kitabında yer alan projelerle Samsun’un geleceğini planlayan Başkan Osman Genç, Küçük Sanayi Projeleri ile şehrin ekonomik kalkınmasını hedefliyor. Kendi enerjisini kendi üretecek olan küçük sanayiler, eğitimden sağlığa, iletişimden ulaşıma, altyapıdan üst yapısına kadar her türlü ihtiyacı karşılayacak nitelikte olacak. Ayrıca sanayi alanları yatırım için cazip olacak.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Bir yatırımcı için iletişim, altyapı ve güvenin olmazsa olmaz olduğunu ifade eden başkan Genç, “Kurulacak küçük sanayi bölgeleri, eğitimden sağlığa, iletişimden ulaşıma, altyapıdan üst yapısına kadar her türlü ihtiyacı karşılayacak nitelikte olacak. Hayata geçecek küçük sanayi projeleri ile işadamları Samsun’a yatırım yapmaya özendirilecek. Samsun, her türlü imkanın var olduğu küçük sanayileriyle yatırımcılar için cazip hale gelecek. Yine bu küçük sanayi siteleri kurulacak güneş enerjisi tarlası ile kendi enerjisini üretecek” dedi.

DAHA ÇOK İŞ VE AŞ İMKANI

Proje kapsamında sanayi sitelerinin olacağını da belirten Başkan Genç, “Mobilyacılar Sitesi

Keresteciler Sitesi, Gıda Ürünleri Sanayi Sitesi, Medikal Ürünleri Sanayi Sitesi, Metal-iş Sanayi Sitesi, Tarım Makineleri Sanayi Sitesi, Oto Sanatkarları Sanayi Sitesi, Triko Dokumacılar ve Dericiler Sitesi Oto Yedek Parçacıları Sitesi bulunmaktadır. Böylece sanayi siteleri hem ihtisaslaşmış hem de gençlerimize daha çok iş ve aş imkanı sağlanmış olacak” diye konuştu.

SAMSUN KAZANACAK

Küçük sanayi sitelerinin oldukça modern olacağına vurgu yapan Başkan Genç, “Her ihtiyacın karşılanacağı sanayi sitelerinde Ar-Ge ve depolama bulunacak. Ayrıca eğitim birimi, yönetim birimi, konaklama, restorant, kafa, sağlık ve güvenlik birimleri de olacak. Tabi bir şehre yatırımcı çekmek için alt ve üst yapısını yapmanız yeterli olmuyor. Şehir olarak yatırımcıya güven de verilecek. Dolayısıyla yatırımcı kendini güvende hissettiği, sorunlarını kolayca aşabildiği ve önündeki engellerin kaldırıldığı Samsun’da yatırım yapacak. Böylece Samsun kazanacak, Samsun’da yaşayanlar kazanacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.