Gece müzik yayın saati uzatıldı!

Gece müzik yayın saati uzatıldı!
10.05.2022
104
A+
A-

Koronavirüs salgını kapsamında saat 00.00’a çekilen müzik yayın yasağı, İçişleri Bakanlığı tarafınca 81 ile gönderilen genelgeye göre saat 01.00’e kadar uzatıldı.

Türkiye’de koronavirüs salgınının etkisini hissettirdiği dönemde müzik yayın saati saat 24:00’te sona erecek şekilde düzenlenmişti. Yaklaşan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine bağlı olarak uzatılmasına dair talepler Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca birlikte değerlendirildi.
MÜZİK YAYIN SAATİ GECE 01.00’A KADAR UZATILDI

İçişleri Bakanlığı, 81 il yönetimine bu konuda bir genelge gönderdi. Genelgede, “Pandemi sürecinde saat 24.00’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin yaklaşan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine bağlı olarak uzatılmasına dair talepler Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca birlikte değerlendirildi ve müzik yayın saati gece 01.00’e kadar uzatıldı.” denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.