resim yükle

Gastronomi kültürümüz dünya mutfakları arasında yer almalı

Gastronomi kültürümüz dünya mutfakları arasında yer almalı
17.03.2024
A+
A-

Ankara’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nce desteklenen, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBVÜ) ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) tarafından “Gastronomi Turizmi ve Turizmin Tanıtımında Medyanın Rolü” paneli gerçekleştirildi.

featured

Ali Ayvazoğlu: Ülkemizin gastronomi kültürü dünya mutfakları arasında yer almalı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu 55 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimiz en önemli kara parçasında, medeniyetlerin kavşak noktasındaki bir ülkede yaşadıklarını belirtti. Geleneksel kültürümüzü yansıtacak her türlü malzemeye sahip olan Türkiye’nin, dünya mutfakları arasına girebilecek bir değerler silsilesine sahip olduğunu ifade eden Ayvazoğlu, ülkemizin gastronomi kültürünün dünya mutfakları arasında yer alması gerektiğini söyledi. 2028’de 100 milyon turisti ağırlama hedefi olan Türkiye’nin yeni argümanlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ayvazoğlu, “Gastronomi bu argümanın en önemli parçasıdır. Gastronomi kültürünün ve sahip olduğumuz zenginliklerin medya aracılığıyla dünya kamuoyuna anlatılması ve tanıtılması son derece önemlidir” dedi.

Ayvazoğlu: Gastronomi kültürümüz dünya mutfakları arasında yer almalı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber