Erhan Usta Çarşamba’da

Erhan Usta Çarşamba’da
14.02.2019
70
A+
A-

Seçim çalışmalarını sürdüren Bağımsız Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Çarşamba’da Muhtarlar Derneğini, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasını ve Haber Expres’i ziyaret etti.

31 Mart seçimleri hakkında genel bir bilgi veren ve Samsun istihdamında yaşanan sıkıntılara vurgu yapan Usta, “Samsun’da istihdamda problem var, burada insanların uzun vadeli bir iş imkanı yok. Samsun’da ortalama 100 kişiden 13 kişi uzun vadeli sigortalı olarak çalışıyor. Dolayısıyla bizim gençlerimize kalıcı iş fırsatları bulmamız lazım. Bu da sanayi siteleri yaparak olur, sanayi sitelerini yıkarak olmaz” dedi.

Daha sonra Çarşamba’da pazar esnafı ve vatansaşlara ziyarette bulunan Usta, halkın taleplerini dinledi, yaklaşan 31 Mart seçimleri için destek istedi.

Üreten bir Samsun olacak
Erhan Usta Çarşamba’da Evim düğün salonunda düzenlenen halka açık toplantıya katıldı ve programda vatandaşlara hitap etti.

Samsun’un insani ve coğrafi potansiyeli yüksek olduğuna değinen Usta, “Samsun’da tarım üretiminde gün geçtikçe gerileme meydana gelmekte. Bunun temel nedeni, üreticinin ürettiği ürünü istediği fiyatlara alıcı bulamaması ve piyasa sürememesidir. Samsun da üretilen tarım ürününü işleyecek fabrika, tesis ve soğuk hava deposu bulunmamakta. Üretilen ürünlerin uzun süreli kullanılabilmesi için soğuk hava depoları yapılması gerekiyor. Bizim de projelerimizin başında bu tesisleri belediyenin teşviği ile hayata geçirmek olacak” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.