Emniyet Genel Müdürlüğü personel alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alıyor
15.02.2020
109
A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılı 1. Dönem personel alımında kadrolar dolmamıştı. 2020 yılı için yeni alım yapılacağını duyuran EGM, KPSS’de taban puanı 50 ve üzeri olanların başvurabileceğini duyurdu. Daha önce açılan ve boş kalan kadrolar için ise 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvuranların eksik kadrolara yerleştirileceği bir daha başvuruda bulunmalarına gerek olmadığı belirtildi. 2020 yılı için yayımlanan personel alımı ise kadrolu aşçı alımı olacak. Kadrolu aşçı alımında ise kontenjan 9 olarak belirlendi.

EGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

EGM Bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için başvuru başlangıç tarihi 17/02/2020 olarak belirlenirken, son başvuru tarihi 21/02/2020 olarak duyuruldu.

EGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapacağı 50 KPSS puanı barajlı kadrolu personel alımı için şartlar şu şekilde: •657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, •Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) •Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) •Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Kaynak: Kamu İlanları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber