Derebahçe Mahallesi sakinleri eve sığmadı

Derebahçe Mahallesi sakinleri eve sığmadı
16.02.2019
61
A+
A-

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ev ziyaretinde ağırlamak için bir araya gelen Derebahçe Mahallesi sakinleri eve sığmadı.

Gittiği her yerde coşku ve heyecanla karşılanan ve vatandaşla kucaklaşan Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Sevdalısı olduğumuz İlkadımlı kardeşlerimizin ilgisi ve sevgisine gönülden teşekkür ederim” dedi.

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ev ziyaretinde ağırlamak için bir araya gelen Derebahçe Mahallesi sakinleri eve sığmayınca buluşma bir esnafın iş yerinde gerçekleştirildi. Kadın- erkek her yaştan mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşen buluşmaya Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, AK Parti İlkadım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman ve İlkadım Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri katıldı.

BAŞKAN TOK; “KARDEŞLİK RUHUMUZU CUMHUR İTTİFAKI GÜÇLENDİRİYOR”

Gördüğü ilgi ve destek karşısında büyük bir sevinç yaşadığını belirten Başkan Erdoğan Tok; “Bir birimize gönülden bağlı olduğumuz İlkadımlı hemşehrilerimizle kucaklaşmaya devam ediyoruz. Gittiğimiz her yerde bizlere gösterilen ilgi hem sevindiriyor hem de gururlandırıyor. 5 yıl boyunca her anımızı beraber geçirdiğimiz vatandaşlarımızla Cumhur İttifakı’nın da yaşattığı birliktelik ruhu ile kardeşliğimiz daha da güçleniyor. Bu akşam ev ziyareti diye geldiğimiz Derebahçe Mahallemizde birlikteliğimiz ve sevgimiz evlere sığmadı. Bu coşku, heyecan ve sevgiye teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İLKADIM BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞADI

Derebahçe Mahallesinin İlkadım’ın değişimine en güzel örneklerden biri olduğunu belirten Cumhur İttifakı Adayı Başkan Tok; “İlkadım’a 20 yılda yapılan yatırımdan çok daha fazlasını 5 yılda gerçekleştirdik. 255 Milyon Liralık yatırımla her mahallemize her sokağımıza hizmeti getirdik. Derebahçe Mahallemiz de bu hizmetlere en büyük örneklerden birini temsil ediyor. Sadece bu mahallemizde 5 yıl içerisinde yaşanan değişimi görmek hem bizler hem sizler için çok önemlidir. Yaşam kalitesini arttıran yatırımlarla İlkadım’a altın çağını yaşattık. Bundan sonrada ara vermeden birlik ve kardeşlik içerisinde yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İlkadım Kent Konseyi 2014-2019 Faaliyet Değerlendirme Toplantısında konuşan Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Kent Konseyimiz 5 yılda sosyal yaşama katkıları ile damga vurdu” dedi.

Derebahçe Sosyal Tesislerinde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman, Muhtarlar, HAK-İŞ Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Samsun Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Bünyamin Kocaoğlu, STK Temsilcileri ve Kent Konseyi Üyeleri katıldı.2014-2019 Faaliyet Değerlendirme Toplantısında 5 yıllık süreçte yapılan çalışmaların yer aldığı video gösterimi yapılırken hem STK Temsilcileri hem de İlkadım Kent Konseyi Üyelerinden Başkan Tok’a teşekkür geldi.

BAŞKAN TOK; “5 YILDA SOSYAL PROJELERLE İNSANA DOKUNAN BAŞARILARA İMZA ATTIK”
İlkadım Kent Konseyi ile gençler, çocuklar, kadınlar ve engelliler gibi toplumun her kesimine hitap eden çalışmaların hayat bulduğunu belirten Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım Kent Konseyimiz kuruluşuna uygun birçok etkinliği hayata geçirirken sosyal yaşama ışık tutan bir kuruluş olmuştur. Özellikle kadınlara ve gençler ışık tutacak konferans ve etkinliklerle farkındalık yaratan etkinlikler gerçekleştirmeyi amaçladık. İlkadım Belediyesi olarak mega projeleri hayata geçirirken toplum yaşantımızı geliştirecek çalışmaları da kent konseyimizin projeleri ile uyguladık. 5 yıllık süreç içerisinde bu projeler için caba harcayan Kent Konseyimizin tüm üyelerine teşekkür ederim” dedi. Başkan Tok, “5 yıllık süreç içerisinde bu projeler için caba harcayan Kent Konseyimizin tüm üyelerine teşekkür ederim” dedi. Başkan Tok, Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren hiç durmadık sürekli çalıştık. Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Meydanı, Otoparkı, Çocuk Kreşi ile Belediye Yeni Hizmet Binası ve Cami, Selçuklu Mimarisiyle Karadeniz’in en büyük Cami ve Külliyesi, Türk İslam Sanatları Merkezi, İlkadım Koşu Yolu ve Hayat Merkezi, Ihlamur Kafe ve Restoran, 15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı, 62 Park ve 12 Spor Kompleksi-12 Halı Saha, Çanakkale Bursa Kültür Gezileri, İstihdam garantili MEMGE Aşçılık Okulu, Taziye Çadırı ve Cenaze Hizmetleri, Düğün Salonu, Otoparkı, kurs ve eğitim sınıfları, cadde dükkanları, Hanımlar Kültür ve Yaşam Merkezi ile Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi gibi nice dev yatırımları, projeler ve hizmetler yaptık. Allah’a çok şükür, sizlere ne vaat ettiysek, vaatlerimizden daha fazlasını yaptık. Toplumumuzun her kesiminin faydalanacağı projeleri hayata geçirdik. 20 yılda ilçemizde yapılamayan hizmetleri 5 yılda biz yaptık. Fiziki yatırımlar, eğitim, kültür, sanat, spor, sosyal yardımlar, fen işleri, park ve bahçe gibi hizmet ve yatırımlarla toplamda 5 yılda toplam 255 trilyonluk mega yatırımlar ve hizmetler, İlkadım ilçesinin geçmişinden bugününe bakıldığında tarihinin en büyük yatırımları ve hizmetleri arasında yer alıyor.” Şeklinde konuştu.

YILMAZ “SON DERECE BİRBİRİMİZLE DİYALOG İÇERESİNDEYİZ”
31 Mart seçimin arifesindeyiz diyen AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “2019 tarihi Samsun için çok önemli bir tarih, Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. yıl sene-i devriyesi. Allah’ın izniyle 31 Mart’ı 1 Nisan sabahına bağlayan gece sonrası 1 Nisan sabahı yine Samsunumuz güzel siyasi bir başarı elde ederek ve güzel bir bahar gününe inşallah bismillah diyeceğiz. Ama bunun için biraz gayret ve çalışmak gerekli. 26 yıl Samsunda hep birlikte olduk. Ben sabahın erken saatlerinde itibaren hep sokaklarda oldum. Beraber koştuk zaman zaman yorulduk, uykusuz geceler geçirdik ama hep Samsunumuz için çalıştık bundan ötürü çok mutluyum. Allah sizlerden razı olsun. Biz Erdoğan beyle hem bu dönem hem de daha önceki belediye başkanlığımız döneminde son derece güzel ağız tadıyla birlikte çalıştık. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Erdoğan Bey seçimi kazanacak ve sizlere hizmet etmeye devam edecek. Samsun 15 senedir siyasi istikrarı yakaladı. Bundan sonrada bu siyasi istikrar 31 Mart seçimleri sonrası da Allah’ın izniyle devam edecek. Biliyorsunuz biz seçime Milliyetçi Hareket Partisi ile kurulmuş olan Cumhur ittifakı ile giriyoruz. Son derece birbirimizle diyalog içeresindeyiz. Son derece bir birine sevgi ve saygıyla bakan bir iletişim içindeyiz. Biz bu ittifakı geçici olarak görmüyoruz, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi pazara kadar değil mezara kadar devam edecek diyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.