Demir: Tüm sektörler bu kampüste yer alacak

Demir: Tüm sektörler bu kampüste yer alacak
09.02.2019
66
A+
A-

Samsun’un potansiyellerini artırmak için Akademik ve Ekonomik Kampüs Projesi’ni hayata geçireceklerini söyledi.

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, Cumhur İttifakı’nın AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneği ( SAMSİAD) tarafından 51.’ncisini düzenlediği aylık iş toplantısına katıldı. Golf Kulübü Restoran’da düzenlenen toplantıda Dernek Başkanı İsmail Okutgen’in yanı sıra, Yeşilyurt Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt’un da aralarında bulunduğu çok sayıda işadamı ve sanayici katıldı. Toplantıda Sanayici ve İş İnsanlarına yapacakları projeleri anlatan Mustafa Demir, Samsun’un bütün potansiyelleri harekete geçireceklerini söyledi.

AKADEMİK VE EKONOMİK KAMPÜSÜ PROJESİNİ AÇIKLADI

Bu kapsamda Samsun’un gelişim stratejilerinin omurgasını oluşturacak çok önemli bir projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Mustafa Demir, “Samsun Akademik ve Ekonomik Kampüsü adını verdiğimiz projemizi mutlaka hayata geçireceğiz. Bu kampüsün içerisinde işadamları, dernekler olacak. Finans noktasında hibe kaynaklar, proje alanlarının tespiti ve proje içeriklerinin doldurulması, iş imkanları, potansiyellerinin araştırılması olacak. Bu kampüs, akredite bir kuruluş gibi, tüm firmaların yer aldığı, bizim sadece yönetici olduğumuz, içeriğini iş dünyasının oluşturduğu kamu kuruluşlarının da entegre edildiği bir sistem olacak” dedi.

TÜM SEKTÖRLER BU KAMPÜSTE YER ALACAK

Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin uygulamaya geçmesinin ardından tüm kentlerin ekonomik olarak kentin imkanlarını üretime dönüştürmek zorunluluğu bulunduğunu dile getiren Demir, bu noktada hep söylendiği halde bir türlü hayata geçirilemeyen sanayi-üniversite işbirliğinin bu sayede Samsun’da hayata geçirileceğinin altını çizdi. Üniversite ve sanayiyi bir araya getirmeden, üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilemeyeceğini anlatan Demir, “Hizmet sektöründen üretime ve ihracata kadar bütün sektörler akademik kampüste yer alacaklar”

‘’DIŞ TİCARET MASASI’’

Dernek tarafından hayata geçirdikleri Dış Ticaret Masası hakkında bil veren SAMSİAD Başkanı İsmail Okutgen, ‘’İhracat ve ithalat yapan ya da yapmak isteyen arkadaşlarımızdan oluşan bir dış ticaret masası oluşturduk. Bu masaya ithalat yapan, ihracat yapan arkadaşlarımız, düşündükleri herhangi bir konuda müracaat edebilirler. Yani pazarlarını geliştirmek için, gitmedikleri bir pazar, örneğin Avrupa’ya ürün satıyorlardır ama Afrika pazarını bilmiyorlardır. Buradaki arkadaşlarımız son derece deneyimli, o nedenle bu dış ticaret masasından faydalanabilirler. İthalat yapan firmalarımız ve hangi ülkelerden ithalat yaptıkları, ihracat yapan firmalar ve hangi ülkelere ihracat yaptıklarını bir veri tabanı haline getirip, üyelerimizle bunu paylaşmak istiyoruz. Değerli arkadaşlarım, sayın Mustafa Demir’e çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, Cumhur İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, beraberindeki AK Parti Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı, AK Parti Kavak Belediye Başkanı ve adayı İbrahim Sarıcaoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Çilingir ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanlığını ziyaret etti. MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, ve beraberindekileri parti binası girişinde karşıladı.

‘’ÜLKEMİZ İÇİN VERDİĞİMİZ MÜCADELENİN ANLAMI BÜYÜK’’
Konuşmasına MHP’nin kuruluşunun 50 yılını kutlayarak Başlayan Demir, ‘’İçten ve samimi karşılamanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Biz bir aileyiz. Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi ‘Cumhur İttifakı, sahip olduğu milli mücadele ruhuyla Türkiye’ye tuzak kuranları şaşkına çevirecektir’ Ülkemiz için verdiğimiz mücadelenin anlamı çok büyük. Bu birliktelik öyle diğer partiler gibi bir birliktelik değil. Bu beraberlik ülkemizin çıkarlarını gözeten bir beka beraberliğidir. Bunu çok iyi anlayıp anlatmalıyız. 1 Nisan Cumhur İttifakı’nın başarısının taçlandığı tarih olacak’’ dedi.

‘’GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ’’
31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin önemine de değinen Mustafa Demir, ‘Yerel seçimler her zaman önemlidir. Ama bu seçim daha farklı bir önem taşımaktadır. Birileri için ittifaklar seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Biz ülkemizin ve milletimizin geleceği için yaptığımız ittifakı, inşallah sonraki nesillere de miras olarak bırakacağız. Sorumluluğumuzun farkındayız. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi kardeşlerim ile bu süreci başarılı bir şekilde yöneteceğiz. Gece gündüz demeden çalışacağız’ diye konuştu.

‘’CUMHUR İTTİFAKI BEKA MÜCADELESİDİR’’
Cumhur İttifakı’nın önemine değinen MHP Kavak İlçe Başkan Cahit Kamber, ‘’Ülkemizde beka sorunu olduğunda MHP olarak her zaman elimizi taşın altına koyarız. Bir ve Beraber olduğumuzu her zaman dile getirdik. Cumhur İttifakı ruhuna göre hareket edeceğiz. Bizim önceliğimiz vatan. Bütün partili arkadaşlarımız ile birlikte bu seçimde Cumhur İttifakı’nın iyi bir sonuçla çıkması için çalışacağız’’ diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.