Demir: Gelecek adına umut verici

Demir: Gelecek adına umut verici
23.02.2019
53
A+
A-

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, TÜYAP Karadeniz Kitap Fuarı’nı gezdi, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin fuara ilgisi gelecek adına umut verici” dedi

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı,Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, TÜYAP Karadeniz 5’inci Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Fuara gençlerin ve çocukların ilgi göstermesinin mutluluk verici olduğunu söyleyen Mustafa Demir, “Gelecek adına umutlandım” dedi.

‘FUAR ORGANİZASYONLARI ARTMALI’

Mustafa Demir, beraberinde Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Gündoğdu, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ile birlikte Karadeniz 5’inci Kitap Fuarı’nı gezdi. Fuarda gördüğü çocuklarla yakından ilgilenen Mustafa Demir, “İyi kitaplar en gerçek dostlarımızdır. Çocukların ve gençlerin kitap fuarına ilgisini görmek bizleri gelecek adına umutlandırdı. Böyle organizasyonların artmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

SAMSUNSPOR STANDINDA ÇAĞRI

Çocuklara ünlü çocuk kitapları yazarı Sezen Aksu Taşyürek’in kitaplarını hediye eden Mustafa Demir, Samsunspor standını gezmeyi de ihmal etmedi. Demir, “Samsun’umuzun en değerli markasını bu anlamlı fuarda görmek son derece sevindirici. Samsunlu hemşehrilerimden Samsunspor ürünlerine ilgi göstermelerini bekliyorum. Samsunspor’a vereceğimiz her destek, kulübümüzü bugün bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşıyacaktır” dedi.

Samsun’un gerek coğrafi gerekse sosyo-kültürel nimetlerini en iyi şekilde kullanmak zorunda olduğunun altını çizen Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, “Bu durum, topyekün kalkınmayı da beraberinde getirecektir” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir, seçim çalışmaları kapsamında Canik İlçesi Devgeriş Mahallesi sakinleriyle buluştu. Samsun’un sanayi alanında büyük bir atılım içerisine gireceğini söyleyen Mustafa Demir, “İstihdam noktasında 2-3 yıl içinde çok büyük yol alacağız” dedi.

Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Gündoğdu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı ile birlikte Devgeriş Mahallesi’ndeki ‘Halk Buluşması’na katıldı. Mustafa Demir, kendisine sevgi gösterisinde bulunan Devgerişlilere teşekkür etti ve  “Derler ya, bir asalet, vatana millete bağlılık, iyi gözlemleyen, feraset noktasında epey mahir olan bir mahallemizdeyiz, sizlerle beraberiz” dedi.

Devgeriş Merkez Cami yanındaki çay ocağında gerçekleştirilen buluşmada bir konuşma yapan Mustafa Demir, Samsun’un Karadeniz Bölgesi’nin kalbi olduğunu söyledi. Demir, “4 tane mümbit ova. Yakakent’te ciddi anlamda üretim ve turizm değeri olan bir kent. Havza , geniş arazileri olan bir yer, Ladik’e gidelim, Kavak’a, Ayvacık’a…..Hülasa,  Yaradan bizlere nimetleri bahşetmiş. 4 ulaşım arterini en etkin bir şekilde bünyesinde barındıran bir şehir. Havayolu noktasında da ilimiz çok iyi bir noktada. Demir yolunda, karayolunda Karadeniz’in tüm Anadolu’ya geçişi. Deniz yolu müthiş bir kıyıya sahip” diye konuştu.

SANAYİ DEVLERİNDEN 4 MİLYAR LİRALIK YATIRIM!

Samsun’un gerek coğrafi gerekse sosyo-kültürel nimetlerini en iyi şekilde kullanmak zorunda olduğunun altını çizen Mustafa Demir, “Bu durum, topyekün kalkınmayı da beraberinde getirecektir” dedi. ‘İstihdam’ın sorun olmaktan çıkarılması için yapılacak çalışmaları anlatan Demir, şunları söyledi:

“3 bin 500 dönümlük organize sanayi bölgesi(OSB) projemiz. Bu organize sanayi nitelikli, katma değeri yüksek sanayii projesi taleplerine tahsis edilecek. Samsun’un Canik 55 gibi, Sampa gibi yüzlerce ülkeye ihracat yapan, binlerce kişiye istihdam sağlayan şirketleri var. Örneğin Sampa, bin 500 kişi çalışıyor, 120 ülkeye ihracat yapıyor. Yetiştiremiyor, yeni bir yatırım yapması lazım. Bin 500 kişi çalışacak, 250 dönüm yer istiyor. Yeşilyurt’un 400 milyon dolarlık bir projesi var. Seral ev tekstil bekliyor yatırım için. Herkes arsaya sıkışmış. Hesapladık 4 milyar liralık yatırım hazır. Muhtemelen 2020-2021 yılına kalmadan oranın tahsisi bitecek. Arkasından 5 bin dönüm bir yer için de üzerinde çalışacağız.

SAMSUN İÇİN ‘YATAY KALKINMA’MODELİ

Çarşamba OSB imzadan çıktı. Vezirköprü OSB, Terme, Kavak 2. Etap, Havza Bekdiğin OSB. Yatay bir Samsun kalkınmasının gerçekleşeceğini bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Sanayicilik çok titiz çalışmayı, disiplini gerektirir. Üretmekten zevk almayan adam sanayicilik yapamaz. Sanayicilik ile uğraşırken arsa alıyor para veriyor, fabrika, bina yapıyor, makinalar alıyor, çalıştırmazsan onların hiçbiri para değeri etmiyor. Adam onu yapacak, belediye olarak ruhsatta problem çıkaracağım, ikide bir şunu yaptın bunu yaptın ceza keseceğim, o zaman yapmıyor işte. Kendisine yardımcı olan yere doğru kaçıyor. Samsun’da biz sanayicinin başta olmak üzere taş üstüne taş koyanın yanında olacağız.”

Cumhur İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, ziyaret ettiği Canik Genç Romanlar Derneği’nde muhteşem şekilde karşılandı, büyük moral buldu

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Gündoğdu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı ile birlikte Canik Genç Romanlar Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Cihan Ergüler ve çok sayıda Roman vatandaş tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Mustafa Demir, “Coşkuları ve heyecanlarıyla neşemize neşe katan tüm Roman kardeşlerimize ve Dernek Başkanı Cihan Ergüler’e çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte güçlüyüz” dedi.

KENT MERKEZİNDEKİ KAN KAYBINA SON

Ziyaretinde yaptığı konuşmada Samsun ile ilgili proje ve yatırımlarını anlatan Mustafa Demir, Roman vatandaşlardan 31 Mart Yerel Seçimlerinde destek istedi. Özellikle Canik, Atakum ve ilkadım ilçelerinde yapacakları düzenleme ve yatırımlarla Samsun’un önümüzdeki günlerde ciddi mesafeler kat edeceğini söyleyen Mustafa Demir, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Samsun merkezde Çiftlik, 56’lar, Subaşı, Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nin arkaları, Gaziler durağının olduğu bölge, Mecidiye, Gazi caddesi, Cedit, Bulvar çok ciddi anlamda ticarette kan kaybediyor. Bunun nedeni, kent dokusunu yenilenememesidir. Atakum gelişti. Oralarda otopark ve trafik problemleri giderilemedi. Raylı sistem Cedit’ten geçti, o kısım kan kaybetti. Çiftlik trafiğe kapatıldı ve ticaret hızlı bir şekilde kan kaybına uğradı. Canik Gazi Osman Paşa, Soğuksu Mahallesi, müthiş bir kan kaybına uğramış. Bunlarla ilgili olarak çok ciddi bir şehrin merkezine yeniden fonksiyon kazandırıcı projeleri hayata geçireceğiz’’ dedi.

‘EL ATILMADIK HİÇ BİR SORUN KALMAYACAK’

Seçimlerin bitiminde belediye başkanı olması halinde ilk günden Samsun için kolları sıvayacaklarını da söyleyen Mustafa Demir, “Seçim sonrası sabah namazı ile birlikte yola koyulacağız. Başta sizin yaşadığınız Canik bölgemizde olmak üzere şehrimizin her yerinde tüm problemlerin üzerine sırasıyla gidilecek. Otoparktı, trafikti, el atmadığımız hiç bir sorun kalmayacak. El ele, gönül gönüle vererek bu sorunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Tek bir ilkemiz olacak, o da halkımıza Samsunlulara hizmet etmek” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.