Çiftlik Anketi Sözcü’de

Çiftlik Anketi Sözcü’de
14.01.2020
69
A+
A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Çiftlik Anketi, Sözcü’ye ‘1 milyon 300 bin nüfuslu Samsun’da 291 kişinin dediği oldu’ başlığı ile haber oldu. Haberde vatandaşların tepkilerine yer verildi.

 

amsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in 25 milyon lira harcanarak trafiğe kapatılan Çiftlik Caddesi’ni yeniden trafiğe açmak için 488 kişi ile yaptığı ve 291 kişinin evet dediği anketi, Sözcü’ye haber oldu.

VATANDAŞIN TEPKİSİ DİLE GETİRİLDİ

‘Bir milyon 300 bin nüfuslu Samsun’da 291 kişinin dediği oldu ‘ başlığı ile verilen haberde, AK Partili eski Belediye Başkanı şimdiki Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından trafiğe kapatılan caddenin yeniden trafiğe açılması ile ilgili vatandaşların tepkilerine yer verildi. Haberde vatandaşların sosyal medya hesabından dile getirdiği tepki sözlerine yer verildi.

TEPKİLERE YER VERİLDİ

Haberde büyük oranı granitle kaplanan caddede binaların dış cephelerinin masraflarının yüzde 75’inin mülk sahiplerinden karşılandığı, yüzde 25’inin ise belediye tarafından ödendiği belirtilerek, caddenin yeniden trafiğe açılmasının büyük bir yanlışlık olacağı ifade edildi. Ayrıca 1 milyon 300 nüfuslu Samsun’da günde 100 bin kişinin geçtiği cadde ile ilgili 488 kişi ile yapılan ankette 291 kişinin evet oyu vermesi sonrası trafiğe açılma kararının kafaları karıştırdığı dile getirildi.

İsmail AKDUMAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.