Can Dündar hakkında kırmızı bülten talebi

Can Dündar hakkında kırmızı bülten talebi
08.06.2021
46
A+
A-

MİT tırları davası ile ilgili firari olan Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında kırmızı bülten çıkarılması talep edildi.

‘Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek’ ve ‘casusluk’ suçlarından Milli İstihbarat Teşkilatı MİT tırları davasından ayrılan dosyası kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Can Dündar için kırmızı bülten verilmesi talep edildi.

TESLİM OLMASI İSTENDİ
Firari olan Dündar’ın 15 gün içinde mahkemeye ya da kolluk güçlerine teslim olması istendi. İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, dava kapsamında Can Dündar’ın Ankara, İstanbul ve Muğla’da bulunan taşınmazlarına el konulmasına da hükmetmişti.

NE OLMUŞTU?
Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül, gazetede 29 Mayıs 2015 günü bir haber yayımladı. Haberde, Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait tırlarla Suriye’deki gruplara silah ve cihatçı sevk edildiği iddia edilmişti. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül, ‘devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak’ ile ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçlarından yargılanmıştı.

(Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber