Biyokütle Enerji Santrali’nin Çarşamba TSO’ya Şirket kaydını yaptırdı

Biyokütle Enerji Santrali’nin Çarşamba TSO’ya Şirket kaydını yaptırdı
30.10.2019
169
A+
A-

Çarşamba’da Biyokütle Enerji Santrali’ni kuracak olan Oltan Köleoğlu Enerji ve Üretim A.Ş., Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’na kaydını gerçekleştirdi.

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde yapımına başlanan Biyokütle Enerji Santrali için kentte tartışmalar sürerken, BES’i kuracak olan Oltan Köleoğlu Enerji Üretim A.Ş. süreçle ilgili adımlarını bir bir atıyor.

Oltan Köleoğlu Enerji, Çarşamba’da ticari faaliyetini gerçekleştirmek için gerekli evrakları tamamlayarak geçtiğimiz günlerde Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıt başvurusunu gerçekleştirdi. Oda çalışanları da “Oda Muamelat Yönetmeliği” gereğince Oltan Köleoğlu Enerji Üretim A.Ş.’nin oda kaydını yaptı.

Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) başta olmak üzere, çevreci STK’lar, Ziraat Odaları, muhalefet partinin milletvekilleri ve ilçe başkanları ve bazı örgütler, santralin zararlı olduğunu ve kurulmasının Çarşamba Ovası’nda tarımsal faaliyetlere büyük zarar vereceğini öne sürerken, santrali kuracak olan şirket süreçle ilgili adımlarını bir bir atıyor.

(HedefHalk)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.