resim yükle

Başkan Sandıkçı’da basın bayramı mesajı

Başkan Sandıkçı’da basın bayramı mesajı
23.07.2019
120
A+
A-

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sandıkçı, zor şartlar altında büyük bir özveriyle kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla mesai mefhumu olmaksızın gece gündüz demeden çalışan tüm yazılı ve görsel medya mensuplarının Basın Bayramını kutladı.

 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz gününün “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlandığını hatırlatan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ” Bilgiye ulaşmak temel haktır. Kamu adına gerçekleri araştıran, doğru haberlerle kamuoyunu aydınlatan basın, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan medyada görev alan tüm kardeşlerimizin zor şartlar altında fedakârca görev yaptıklarını biliyorum. Basının demokrasimizin en temel vazgeçilmezlerinden olduğunu 15 Temmuz gecesi gayet net bir şekilde yaşadık, gördük. Hain darbe girişiminin yaşandığı o gecede doğru ve tarafsız habercilik ilkesiyle hareket eden basınımızın ne denli önemli olduğunu bir kez daha müşahede ettik. O gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının halkımıza aktarılması darbecilerin bütün planlarını alt üst etti. Ayrıca genel manada da yayın politikalarını halktan, özgürlükten, demokrasiden, meşru hükümetten yana belirleyen basınımızın takındığı tutum takdire şayandı. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde faaliyet gösteren ve üstlendikleri sorumlulukların bilincinde olarak görev yapan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. “ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber