Başkan Necattin Demirtaş Teknofest açılış alanına alınmadı

Başkan Necattin Demirtaş Teknofest açılış alanına alınmadı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda başladı.

Başlayan etkinlik alanına birçok protokol üyelerinin katılmasının yanı sıra belediye başkanları ve ilçe parti başkanları bile yer alırken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın protokole alınmaması, hatta Teknofest’in düzenlendiği alana dahi girmesine izin verilmemesi Samsun’da tepkiyle karşılandı.

“CEVABI HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

İlkadım Belediye Başkanlığı yaptığı paylaşımda bu durumu tepki göstererek, “Hiç olmadı size yakışmadı! TEKNOFEST’e yakışmadı. “Saygısızlık” bu hareket” denilerek şu ifadelere yer verildi. 100 yıl önce zafere giden aynı ruhla Milli Mücadelenin temellerinin ilk adımının atıldığı şehrimizde gerçekleşen #TEKNOFEST’in açılış alanına Belediye Başkanımız Sn. Necattin Demirtaş’ın alınmadığı bu organizasyona verilecek cevabı halkımızın takdirine bırakıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

demitas%CC%A7 teknofest ss 2

İLKADIM BELEDİYESİ 4 PROJE İLE TEKNOFESTE KATILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI 
Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan teknoloji yarışması TEKNOFEST’e sayılı günler kala farklı kategorilerde İlkadım Belediyesi adına TEKNOFEST’te yarışacak proje gruplarının çalışma atölyelerini ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Yüksek teknolojinin Samsun’a çok yakışacağını düşünüyorum. Bu manada genç nesil öncü olacaktır. Artık bu emekler zayi olmayacak proje doğrultusunda gençlerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Bu yıl ki durak yeri Samsun Çarşamba Hava Limanı olan Türkiye’nin teknolojiyi geliştirme anlamında kritik rol oynayan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST” 2022 yarışmalarına 4 takım 4 proje ile katılım sağlayacak olan İlkadım Belediyesi TEKNOFEST’te 2 Elektrikli Araba, 1 İnsansız Hava Aracı (İHA) ve 1 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile birincilik için yarışacak. Proje grubu öğrencilerini çalışma atölyelerini ziyeret ederek gençlere önemli tavsiyelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yaşadığımız dönem teknolojik bir çağ. Bizler bu çağda gelişim gösterebilmek, milletimizi daha iyi bir gelecek için çalışmalara teşvik etmek ve teknoloji alanında geri kalmamak için alt yapımızı oluşturabilmek adına çaba harcamalıyız. Bu sebeple TEKNOFEST çok büyük bir fırsat. Havacılık, Uzay ve Teknoloji anlamında ülkemizin gelişmişliğini arttırarak, bu teknolojik gelişmeleri tüm dünyaya göstermek ve ülkemizi geliştirme anlamında daha ileriye taşımak için her türlü desteği vermeye hazırız. Gençlerimize sağladığımız bu destekle ülkemize ve milletimize yarar sağlamaya devam edeceğiz. Verdiğimiz her destek bizim geleceğimiz.” dedi.

“Gençlere başarılar diledi”

Yarışmaya katılan öğrencilere en içten dilekleriyle başarılar dileyen Başkan Demirtaş, “Ülkemizde böyle gençler olduğu sürece her zaman gurur ile dolu olacağız. Geleceğin büyük adamları olarak diğer gençlere örnek oluyorlar. Öğrencilerimizin her zaman arkalarındaki destek olarak onların yanında yer alacağız.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber