Başkan Necattin Demirtaş Büyük Cami cemaatine Çanakkale Savaşı menüsünü ikram etti

Başkan Necattin Demirtaş Büyük Cami cemaatine Çanakkale Savaşı menüsünü ikram etti
18.03.2022
40
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cuma namazı sonrası Büyük Cami cemaatine Çanakkale Zaferi’ni kazandıran kahramanların akşam yemeği menüsü olan “buğday çorbası” ile “üzüm hoşafı” ikram etti.

İlkadım Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 107.Yıl dönümü nedeniyle Büyük Cami çıkışında ve Bulvar AVM’de kurulan stantlarda Çanakkale’de savaşan askerlerin yemeği olan ’asker tayını’ ikram etti. Belediye ekipleri tarafında dağıtılan yemek kısa sürede tükendi. Etkinlikle 5 bin kişiye yemek ikramında bulunurken, Samsun Valisi Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Sayın İbrahim Camcı, Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal askeri kıyafet giyen belediye personeli tarafından dağıtılan ikram standına geçerek menüyü vatandaşlara ikram etti.

“O dönemdeki ruhu yaşatalım istedik”

Çanakkale Destanı’nın 107’inci yıl dönümü dolayıyla Yağlı Buğday çorbası ve hoşaf ikram etmeyi istediklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin o dönemdeki ruhun yaşatılmasını istedik. Çanakkale oraya giderken geri dönmeyi düşünmeyenlerin destanıdır. Bizde Çanakkale kahramanlarımızın ruhunun anısına, o günleri hatırlamak adına Cami cemaatimize  ve ilçe halkımıza Çanakkale menüsünü ikram ettik. Bu vesile ile vatan uğruna kanlarını akıtan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale kahramanlarını şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.