Başkan Genç: “Milli Seferberlik Çağrısını Doğru Anlamalıyız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısını değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için Cumhurbaşkanının çağrısının önemine işaret etti.

15.12.2016
126
A+
A-

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısının doğru anlaşılması gerektiğini belirterek, “Milli Seferberlik kapsamında şer odaklarıyla savaşırken, ülkemizi ekonomi, siyasi, askeri, teknolojik hedeflerine ulaştırmak için de var gücümüzle çalışacağız. Her birey olaylara milli bakmalı ve Türkiye’nin yüküne omuz vermelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısını değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için Cumhurbaşkanının çağrısının önemine işaret etti. Milli Seferberlik Çağrısının doğru anlaşılması gerektiğini belirten Başkan Genç, “Milli Seferberlik kapsamında şer odaklarıyla savaşırken, ülkemizi ve şehirlerimizi ekonomi, siyasi, askeri, teknolojik hedeflerine ulaştırmak için de var gücümüzle çalışacağız” dedi.

‘TÜRKİYE DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE’
Türkiye’nin bir dönüşüm sürecinde olduğuna da işaret eden Başkan Genç, “Türkiye hedeflerine doğru koşarken, içeride ve dışarıda Türkiye’ye karşı operasyonlar yapılıyor. Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi değişikliği ülkemiz için çok önemli meseleler. Bu gelişmelere karşı, her Türk evladı Türkiye’ye vurulmak istenen darbenin bilincinde olmalıdır. Bir yandan FETÖ operasyonları devam ediyor ve devam edecektir. Yerel anlamda bizler de FETÖ ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın ki FETÖ ile mücadele, tek bir kişi kalmayıncaya kadar sürdürülecektir. Yine PKK’ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Vatan sevdalısı Türk insanı olarak var gücümüzle bu şer odaklarıyla savaşacağız. Bundan hiç bir vatandaşımızın şüphesi olmasın” dedi.

‘MESELE TÜRKİYE MESELESİ’
Gelecek yılların Türkiye için altın yıllar olacağına da vurgu yapan Başkan Genç, “Önümüzdeki yıllarda göreceksiniz Türkiye parlayan yıldız gibi hızla ilerleyerek zirveye oturacak. Ancak ülke olarak çok kritik bir süreçten geçtiğimiz aşikardır. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Milli Seferberlik çağrısını sebepsiz yapmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir. Bu nedenle ülkemizin hedeflerini ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli Seferberlik çağrısını doğru algılamalıyız. Ortada daha büyük bir oyun var. Mesele Türkiye meselesidir. Çevremizdeki olayları doğru okumalıyız” diye konuştu.

‘HERKES MİLLİ DÜŞÜNMELİDİR’
Milli Seferberlik çağrısının sadece askeri anlamda düşünülmemesi gerektiğini de belirten Başkan Osman Genç, “Ülkemizde ve dışarıda yaşanan gelişmeleri bu ülkenin her insanı milli düşünmeli ve hedeflerine doğru ilerleyen Türkiye’nin yüküne omuz vermelidir. Askeri, belediye başkanı, siyasetçisi, memuru, işçisi, öğretmeni herkes işi milli anlayışla doğru bir şekilde yapmalıdır. Ancak o zaman sayın Cumhurbaşkanımızın Milli Seferberlik çağrısını doğru anlamış ve doğru uygulamış oluruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.