Başkan Demirtaş: Sıfır atık insanlığın geleceğine atılmış önemli bir adımdır

Başkan Demirtaş: Sıfır atık insanlığın geleceğine atılmış önemli bir adımdır
05.01.2024
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Sıfır Atığın yalnızca bir çevre duyarlılığı çalışması değil, aynı zamanda insanlığın geleceği adına atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.

Getir Atığını Al Harçlığını” kampanyası çerçevesinde İlkadım Belediyesi Atık Toplama Merkezi (ATOM) otobüsüne atıklarını getiren çevresine duyarlı vatandaşlar arasında yapılan çekilişle 500’er TL kazanan 50 talihli belli oldu.

Belediye Çok Amaçlı Salon’da 8. Noter huzurunda yapılan çekilişte 14.dönem çekilişine katılım sağlayan 6750 bilet arasından kazanan ilk 5 talihliyi, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, diğer 45 asil, 10 yedek talihliyi ise Samsun 8.Noter Katibi Cahit Cengiz Gülsevin belirledi. Programın sonunda 13.Dönem 500 TL’lik Alışveriş Kartı kazanan talihlilere ise kartları teslim edildi.

“Geri dönüşüm sosyal bir sorumluluktur”

Programda konuşan ve atık ayrıştırmanın önemine değinen İlkadım Belediyesi Başkan Ramazan Bayraktar “Milli ekonomiye can veren bu projemizle vatandaşlarımız ev ekonomisine katkı sağlıyor.Belediyemiz yerel yönetimler arasında geri dönüşüme yönelik çalışmaları ile örnek belediyeler arasında yer alıyor.Çevreye duyarlılık sadece bireysel değil,  sosyal bir sorumluluktur. Çünkü çevre bize miras değil, korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir. Daha temiz bir İlkadım için hepimizin yerine getirmesi gereken sorumluluklarımız var. Atıkları kaynağından ayrıştırarak hem çöp miktarını azaltabilir hem de geri dönüşüme katkı sunabiliriz. Kaynakların tasarruflu kullanılması ve ekonominin güçlenmesi noktasında bu bilincin kazanılması gerekiyor” dedi.

“İnsanlığın geleceğine atılmış bir adım”

Sıfır Atık yalnızca bir çevre duyarlılığı çalışması değil, aynı zamanda insanlığın geleceği adına atılmış önemli bir adım dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Dünyanın en büyük sorunları arasında gösterilen çevre kirliliğine ve doğal kaynak kullanımının artışına geri kazanıma yönelik farklı projelerimizle engel olabiliriz. Atıklarımızı dönüştürerek kalkınmayı sağlayabiliriz. Ülkemizin ve geleceğimiz teminatı olan yavrularımıza ve bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz. Hedefimiz, İlkadım ilçemizi önümüzdeki süreçte tüm atıkların dönüştürüldüğü bir ilçe haline gelmek” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber