Bafra hastanesi ‘servis dışı’

Bafra hastanesi ‘servis dışı’
11.09.2019
31
A+
A-

Bafra Devlet Hastanesi’nde gün geçmiyor ki; bir başka sorun baş göstermesin. Doktor yetersizliği ve sistemsel arızalardan dolayı uzun süre sıra bekleyen hasta ve hasta yakınları, şimdi de asansör arızasıyla karşı karşıya kaldı!

Son zamanlarda Bafra Devlet Hastanesi’nde yaşanan olumsuz olaylara bir yenisi daha eklendi. Doktorların başka şehirlere görevlendirilmesi ve kamu hastanelerinde hasta bilgi ve randevu işlemlerini koordine eden sistemin çökmesiyle hasta ve hasta yakınları tarafından sık sık şikayet edilen hastane haline gelen Bafra Devlet Hastanesi’nde şimdi de asansör arıza yaptı.

SİSTEMDEN SONRA ASANSÖR DE ÇÖKTÜ
Hastaneye hastasını getiren hasta yakınları asansörün çalışmadığını görünce isyan etti. Selami K. isimli hasta yakını, “Sabah 82 yaşındaki annemi hastaneye götürdüm. Tekerlekli sandalye bulamadım. Bir üst kat diye asansör ile çıkarız diye düşündüm. Annem ile asansörün yanına gittiğimde asansörde ‘servis dışı’ yazısını görünce annemi merdivenlerden zar zor çıkartabildim” dedi.

Hasta yakını, hem hasta taşıma sandalyesi bulamamaktan, hem de asansörün servis dışı kalmasından dolayı hastane yönetimine tepki gösterdi.

(Bafra55)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.