Atakum’da Büyükşehir Belediyesi’nin sorumsuzluğu

Atakum’da Büyükşehir Belediyesi’nin sorumsuzluğu
03.07.2019
201
A+
A-

Samsun’un Atakum ilçesinde vatandaşlar sivrisinekler ve sahilin temizlenmemesi nedeniyle adeta isyan ediyor. Bir vatandaş sosyal medyadan Atakum Belediyesi’ne durumu iletti. Atakum Belediyesi, topu Büyükşehir’e attı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesi arasında yetki karmaşası yaşanıyor. Samsun’un Atakum ilçesinde vatandaşlar sivrisineklerle mücadele edilmemesi ve Atakum Sahili’nde yeterli temizliğin yapılmaması konusunda adeta isyan etti. Vatandaş durumu sosyal medya üzerinden Atakum Belediyesi’ne iletti. Atakum Belediyesi ise topu Büyükşehir Belediyesi’ne atarak, “Sorumluluk onlara ait “açıklaması yaptı, telefon numarası paylaştı.

SİVRİ SİNEKLER İSYAN ETTİRDİ
Atakum’da sivrisineklerden isyan eden bir vatandaş, Atakum Belediyesi’nin resmi twiter hesabına “Atakent’te sivrisineklerle ilaçlamayı ne zaman yapacaksınız halk sizden hizmet bekliyor!” ifadelerini yazarak yaşanan mağduriyetin giderilmesini talep etti. Atakum Belediyesi ise sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na ait olduğunu belirterek, 0362 431 60 90 numaralı telefondan gerekli bilginin alınabileceğini vatandaşa bildirdi.

SAHİLLER TEMİZLENMİYOR
Okan Öztürk isimli bir vatandaşta Atakum Belediyesi’nin resmi twiter hesabına yazarak Atakum Sahili’nin pisliğinden dert yandı. Öztürk, Atakum sahilindeki tuvaletler ve lavaboların uzun zamandır temizlenmediğini belirterek, temizlik yapılmasını istedi. Atakum Belediyesi verdiği cevapta sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda olduğunu belirterek belediyenin telefon ve elektronik posta adreslerini paylaştı. Yaşanan yetki karmaşası ise vatandaşı adeta isyan ettirdi.

(Hedef Halk)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.