Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi’nde Yedaş isyanı

Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi’nde Yedaş isyanı
28.12.2018
165
A+
A-

Samsun’da 5000 kişinin yaşadığı mahallede sokak lambaları yanmıyor. 10’un üzerinde hanede ise yaşanan elektrik kesintileri mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Samsun Atakum Büyükoyumca Mahallesinde son zamanlarda elektrik sorunu yaşayan mahalle halkı, bir haftadır sokaklarda elektrik olmadığını iddia ediyor. Mahalle muhtarı başta olmak üzere mahalle halkı her gün YEDAŞ’ı arayıp şikayetlerini beyan ediyor fakat YEDAŞ personelleri ilgilenmeyip, personel eksikliği olduğunu söylüyorlar.

“YEDAŞ’A MAĞDURUZ DEDİK KOVULDUK”

Büyükoyumca Mahalle Muhtarı İbrahim Çilek, “Bir haftadır YEDAŞ’ı arıyorum, sokak lambaları ile ilgili. Hiç bir cevap alamadık, dün akşam da özellikle gittim. Coşkun adında bir müdür var bizi azarladı, nerdeyse dövecekti, güvenlik görevlileri kurtardı bizi. Orada personeller atmış bacak bacak üstüne oturuyorlar, bizimle ilgilenen yok, mağduruz. Ben 65 yaşında insanım muhtar olarak herkes bana geliyor azar yiyorum. İnsanlar korkudan akşam dışarı çıkamıyor. YEDAŞ’tan şikayetçiyiz” diyerek mağduriyetini dile getirdi.

ELEKTRİK DİREKLERİ YOLUN ORTASINDA

Büyükoyumca Mahallesinde elektriklerin kesik olması dışında yol boyunca elektrik direklerinin yola dikili olması da büyük araçların geçmesine engel oluyor.

İŞTE GECE BÜYÜKOYUMCA MAHALLESİNİN HALİ

(Samsunhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.