Atakum Belediyesi’ne seçim öncesi lop et satan firma batışını pankartla ilan etti

Atakum Belediyesi’ne seçim öncesi lop et satan firma batışını pankartla ilan etti
22.10.2019
168
A+
A-

Samsun’un Atakum İlçe Belediyesine seçim öncesi 37.5 ton lop et satışı yapan firma, seçim sonrası belediyeye gönderdiği hacizlerin ardından yeni bir algı operasyonuna daha başvurdu.

Samsun’da Atakum Belediyesine 37.5 ton et satışı yapan ve bu satış ile ilgili soru işaretleri bulunan firma iş yerine bir pankart asarak yargıya intikal etmiş bir konuyla ilgili algı operasyonunda bulundu.

Samsun’un Atakum ilçe Belediyesine 31 Mart seçimleri öncesi 37.5 ton lop et satan firmanın, seçim sonrası sattığı gündeme gelen etlerin ortada olmadığı tespit edilmişti.

Atakum Belediyesine 31 Mart seçimleri öncesi 1 milyon 628 bin lira karşılığında 37.5 ton lop et sattığı gündeme gelen firmanın, sattığı bu etlerin isa 45 gün içerisinde tüketilmesi kafaları karıştırmıştı.

31 Mart seçimleri öncesi belediyeye 37.5 ton et satışı gerçekleştirdiğini ve Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketinden alacağı olduğunu iddia eden firmanın 1 milyon 628 bin liralık bu tutarı, neden seçim öncesi tahsil edemediği de merak konusu oldu. Seçim sonrası Atakum Belediyesinde CHP’li Cemil Deveci başkan olurken 37.5 ton et satışını yapan firma ise alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile Atakum İmar İnşaat Şirketine hacizler göndermişti. Atakum Belediyesi ise söz konusu 37.5 ton et satışı ile ilgili yapılan incelemede etlerin ortada olmadığı, bu etleri muhafaza edecek soğuk hava depolarının olmadığını açıklamış, olay yargıya taşınmıştı.

Yargıya intikal eden ve 37.5 ton etin satılıp satılmadığı konusunda soru işaretleri halen ortadayken, firmanın iş yerine yeni bir algı operasyonuna başvurarak, “Borcunu ödemeyen Atakum Belediyesi nedeniyle bu işletmede çalışan 36 kişi işsiz kalmıştır, Kapatıyoruz” yazılı bir bez pankart astı.

Söz konusu firmanın, Atakum Belediyesi AK Partide olmuş olsaydı ve alacağıda ödenmemiş olsayda acaba bu pankartı yine asarmıydı bu da ayrıca merak konusu oldu.

(Samsunkenthaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber