resim yükle

Atakum Belediyesi’nden LÖSEV’e tam destek!

Atakum Belediyesi’nden LÖSEV’e tam destek!
17.11.2022
A+
A-

Samsun’da yüzlerce lösemili çocukla ve ailesiyle dayanışma içinde olan LÖSEV’in temsilcileri Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi ziyaret etti. Atakum Belediyesi’nin LÖSEV’e her konuda destek olduğunu söyleyen temsilciler Başkan Deveci’ye teşekkür etti.

LÖSEV Samsun İl Koordinatörü Muzaffer Gündüz, LÖSEV’li aileler ve çocukları Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi makamında ziyaret etti. LÖSEV’in Samsun’da gerçekleştirdiği çalışmaları ve projeleriyle ilgili görüşüldüğü ziyarette Başkan Deveci LÖSEV’le, ailelerle ve çocuklarla dayanışma içinde olduklarını söyledi.

 

“LÖSEMİ BULAŞICI DEĞİLDİR”

LÖSEV Samsun İl Koordinatörü Muzaffer Gündüz lösemi hastası çocuklara destek sağlamak için 24 yıl önce kurulan LÖSEV’in, son 5 yılda artan kanser vakaları nedeniyle, tüm kanser hastalarına ulaşmaya çalıştığını belirterek, “Farkındalık çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplumun kansere olan farkındalığını ve duyarlılığını artırarak daha bilinçli hayatlar yaşanmasını ve bu hastalığın da da azaltılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığını da anlatmak” dedi.

 

BAŞKAN DEVECİ’YE TEŞEKKÜR

Türkiye’de LÖSEV’e kayıtlı 67 bin aile, 6 milyon da LÖSEV gönüllüsü olduğunu söyleyen Gündüz, “Samsun’da çocuklardan ve yetişkinlerden oluşan 700’e yakın kişiyle temas halindeyiz. Bu sayı her geçen gün artıyor. Çok büyük bir aileyiz. Tedavi süreçleri uzun olunca bütün üzüntüyü paylaşıyorsunuz ve artık aile oluyorsunuz. Bu süreçte sosyalleşmek ve yalnız olmadıklarını bilmek çok önemli. Ailelere yönelik eğitimlerimiz de oluyor. Çocuklar iyileştikten sonra da bizimle duygusal bağı koparmıyor, etkinliklerimize katılmaya devam ediyor. Hatta onlar da diğer ailelere motivasyon sağlıyor. Cemil Başkanımız ve Atakum Belediyesi bize her konuda ciddi destek veriyorlar. Destek istediğimizde hiçbir zaman bizi kırmıyorlar. Hepsine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“ERKEN TANI ÇOK ÖNEMLİ”

Lösemide erken tanının önemine de dikkat çeken Gündüz, “Löseminin belirtilerinden birisi ayaklarda, kollarda morluklar olması. anlamsız ağrılar, oyun oynamama isteği, halsizlik ve ateşlenmeler de yaşanır. Morluklar için ‘Bizim çocuk çok haylaz, koşarken her tarafını morartıyor’ denilir. Bu belirtiler olunca hiçbir şey de olmayabilir ama takip etmekte fayda var” diye konuştu.

 

“LÖSEV SAYESİNDE DİMDİK DURDUM”

3.5 yaşındaki çocuklarının tedavileri için Tokat’tan Samsun’a taşındıklarını söyleyen Oğuzhan Demir, “LÖSEV bize her konuda destek oldu. Bizler aile gibi her şeyimizi paylaşıyoruz artık. Bu uzun bir süreç ve LÖSEV’in yanımızda olması bizim için şans. Hastalığın tedavisinde moral ve mutluluk çok önemli” diye konuştu. 8 yaşındaki kızının lösemi teşhisinin yeni konulduğunu söyleyen Sevde Aksu da, “LÖSEV bize ulaştığı için çok mutluyuz. Çünkü ben de psikolojik olarak çok zorlanmıştım. LÖSEV bu konuda çok destek oldu. Diğer ailelerle lösemi hastalığı ve tedavisiyle ilgili bilgi alışverişi yapıyoruz, fikir yürütüyoruz, birbirimizi motive ediyoruz. Bu dönemi böyle atlatacağımı sanmıyordum; düşerim zannettim ama LÖSEV sayesinde dimdik durdum” sözlerini kaydetti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber