resim yükle

Atakum Belediyesi’nde işçilere sevindirecek haber

Atakum Belediyesi’nde işçilere sevindirecek haber
06.11.2019
145
A+
A-

Atakum Belediyesi’nde bol önergeli son meclis toplantısının ardından İYİ Parti’nin önergesi olan personel kesintilerinin son bulması ve kesinti miktarlarının geri ödenmesi önergesi talebi karşılık buldu.

İYİ PARTİ ÖNERGE VERDİ
Atakum Belediyesi işçi ve memurların kesilen paralarını hesaba yatırdı. Ancak Belediye şirketlerinin işçileri kesintilerini alamadı. Bilindiği gibi Atakum Belediyesi’nde son yapılan meclis toplantısına Atakum İmar İnşaat Şirketi Müdürü Osman Temiz’in açıklamaları damga vurmuş ve AK Parti, MHP ve İYİ Parti grupları konu ile ilgili olarak çok sayıda soru önergesi vermişti. İYİ Parti’nin önergelerinden biri de belediye personelinin maaşlarından yapılan kesintinin doğru ve hukuki olmadığı, kesintinin derhal durdurulması ve kesilen paraların iadesi idi.

İŞÇİLER PARALARINI ALDI
Atakum Belediyesi’nde önergenin ardından yaşanan gelişme belediyede çalışan memur ve kadrolu işçileri sevindirirken, şirket işçilerini üzdü. Belediye, memurlar ve kadrolu işçilerden kestiği ücretleri hesaplarına yatırdı. Şirket çalışanlarının alacakları ise önümüzdeki günlerde belli olacak. Öte yandan İYİ Parti’nin vermiş olduğu Atakum Sanat Kültür Ltd.Şti ve Atakum İmar İnşaat şirketlerinin çalışanlarının tam listesi önergesi ise Başkan Deveci tarafından bir sonraki meclis toplantısına kadar yazılı olarak cevaplanıp grup başkanlıklarına göndereceği belirtildi.

iyi parti onerge

iyi parti onerge1

iyi parti onerge12

iyi parti onerge13

iyi parti 4

(Samsunhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber