Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü mesajı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü mesajı
28.10.2022
20
A+
A-

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Bugün, sahip olduğumuz her şeyi, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin 99. yıldönümünü kutluyoruz. Bu toprakları vatan yapmak uğruna verilen destansı mücadelelerin sonunda bir güneş gibi doğan Cumhuriyet, bizlere ulus olma yolunda önemli bir bilinç kazandırmıştır. Türk milletinin esaret altında tutulamayacağı ve iradesi karşısında hiçbir gücün duramayacağını, biz, Cumhuriyetimiz ile tüm dünyaya ilan ettik.

 

Tarihin çarpıcı sayfaları arasında yer alan ve büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve tarihimize karşı görevlerimiz var. İnsanlık tarihinin en büyük liderlerinden biri olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli devrimi Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkmak, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk Devrimlerini korumak en asli vazifemizdir.

 

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını vatanımız için feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnet ve şükranla anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Demokrasi!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber