ASKİ sporlu milli güreşçilere Esenboğa Havalimanı’nda coşkulu karşılama

ASKİ sporlu milli güreşçilere Esenboğa Havalimanı’nda coşkulu karşılama
03.11.2023
A+
A-

ASKİ sporlu milli güreşçilere Esenboğa Havalimanı’nda coşkulu karşılama

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan spor kulüpleri ve sporcular, ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlara imza atmaya devam ediyor.

BHA HABER ICI 62 1

U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 130 kiloda Muhammet Hamza Bakır altın madalya alarak kariyerinin ilk Dünya Şampiyonluğunu kazanırken, serbest stil 65 kiloda Abdullah Toprak, bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu.

“Bir ilki gerçekleştirdik”

Arnavutluk’ta yapılan U23 Dünya Şampiyonasında serbest ve grekoromen stilde tarihi bir başarıya imza attıklarının altını çizen ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar,  “Serbest takımda bir dünya şampiyonu çıkaramamıştık. Bir ilki gerçekleştirdik ve dünya şampiyonu çıkarttık. Grekoromen stilde de Dünya Şampiyonu olduk. Rıza ve Taha artık bu işi noktalayacak. Onların bu misyonunu yüklenecek şampiyonlara, gençlere ihtiyacımız vardı. Biz de diyoruz ki; ‘işte yeni Taha’lar, yeni Rıza’lar buradalar.’ Bizlere desteğini esirgemeyen Onursal Başkan’ımız Mansur Yavaş’a ve Kulüp Başkan’ımız Yüksel Arslan’a teşekkür ediyorum. Onların bize verdiği emekler boşa gitmedi. İstiklal Marşı’mızı okuttu kardeşlerimiz ve Milli Takım’ımız Dünya Şampiyonu oldu. Türk güreşi emin ellerde. Türk sporunun lokomotifi güreştir, güreşin lokomotifi ASKİ Spor’dur” dedi.

BHA HABER ICI 60

İkinci 100 yılın ilk altın madalyası

Şampiyonadan üstün başarılarla dönen milli güreşçileri Esenboğa Havalimanı’nda kulüp yöneticileri, antrenörleri, çalışma arkadaşları ve vatandaşlar karşıladı.

Dünya Şampiyonu olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Muhammet Hamza Bakır, “Rıza Ağabey önümüzdeki sene Olimpiyatlardan sonra güreşi bırakacağını söylemişti kendi deyimiyle. Onun bayrağını devralmak noktasında benim için önemli bir basamaktı bu sene. Gerçekten mutluyum. Hem Cumhuriyetimiz 100’üncü yılında, hem de ikinci 100 yıla başlarken ilk madalyamız. İstiklal Marşı’mızı yurt dışında okumak nasip oldu” dedi.

BHA HABER ICI 61

Dünya 3’üncüsü olarak yurda dönen Abdullah Toprak ise şunları söyledi:

“Gerçekten güzel bir kamp geçirdik. Bronz madalya nasip oldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha iyi sonuçlar nasip olur. Arkamızda bütün hocalarımız, bütün ekip sayesinde bu madalyayı aldım. Kulüp yöneticilerime, hocalarıma ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

BHA HABER ICI 62

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber