Ardahan’da dolmuş ücretlerine zam geldi

Ardahan’da dolmuş ücretlerine zam geldi
17.01.2024
A+
A-

Ardahan’da dolmuş ücretlerine zam geldi

Özkan KARAKAYA/ ARDAHAN– BHA

Ardahan’da dolmuş fiyatları ve okul servislerine yeni yıl zammı geldi. Yılbaşından sonra iğneden ipliğe gelen zamlar, taşıma ücretlerine de yansıdı. Artan maliyetler nedeniyle Ardahan’da toplu taşıma ücretlerine bir zam daha geldi.

Ardahan’da zam yağmurundan taşıma ücretleri de nasibini aldı. İndi bindi dolmuş fiyatları 15 liradan 20 liraya, uzun mesafe dolmuş fiyatı ise 25 liraya çıktı. Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın onayıyla artan maliyetler nedeniyle şehir içi dolmuş ücretleri de güncellendi.  Yüzde 35 ile yüzde 50’ye varan oranda yapılan zamla Ardahan’da indi bindi fiyatları ise şöyle oldu. Şehir içi indi bindi 20, öğrenci bileti 15 lira oldu. Şehir merkezine 9 km mesafedeki üniversite dolmuş fiyatları ise 25 TL oldu. Ardahan’da dolmuş fiyatlarına gelen zamlar, okul servislerine de yansıdı. Birçok okul servisi fiyatlarını yüzde 50’ye varan oranda artırdı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber