Alaattin Çakıcı’nın avukatı Sevinç: Şu an tahliye ile ilgili net bir şey yok

Alaattin Çakıcı’nın avukatı Sevinç: Şu an tahliye ile ilgili net bir şey yok
17.08.2016
67
A+
A-

Alaattin Çakıcı’nın avukatı Sevinç:

“Bize en son cezaevi idaresinden söylenen durum, Edirne’de 11 günlük hücre cezamız vardı, (müvekkilim) bu nedenle tahliye olamıyor”
“Dosya infaz savcılığında, her türlü kurumdan cevap bekliyoruz.

Şu an tahliye ile ilgili net bir şey yok”

Bolu F Tipi Cezaevinde kalan Alaattin Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç, “Bize en son cezaevi idaresinden söylenen durum, Edirne’de 11 günlük hücre cezamız vardı, (müvekkilim) bu nedenle tahliye olamıyor.” dedi.

Sevinç, cezaevi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çakıcı’nın tahliyesiyle ilgili yetkili mercilerle görüştüklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bize en son cezaevi idaresinden söylenen durum, Edirne’de 11 günlük hücre cezamız vardı, bu nedenle (müvekkilim) tahliye olamıyor ki bunu (cezayı) almadık çünkü Alaattin Çakıcı’nın sağlık kurulu raporları, hatta en son aldığı ve 2018’e kadar geçerli olan sağlık kurulu raporuna göre hücre cezası çekemez, çekmeyecektir fakat 2 kat verilmesi gerekirken 4 kat verilen ziyaretten men yasağı şu an önümüze geldi.”

Çakıcı’ya bu cezayı veren Edirne Savcısı Cevat Gül’ün şu an Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden Edirne F Tipi Cezaevi’nde yattığını belirten Sevinç, “Biraz önce Alaattin Çakıcı’nın yanından geldim. ‘Benim için cezaevinde yatmak ya da yatmamak hiç fark etmez. Allah ne nasip ederse o olur.’ diyor.” diye konuştu.

“Alaattin Çakıcı’nın tahliyesi ile ilgili şu an biz de tam net cevaplar alamadık. Dosya infaz savcılığında, her türlü kurumdan cevap bekliyoruz.” diyen Sevinç, “Şu an tahliye ile ilgili net bir şey yok.” ifadesini kullandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, “Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanuna” eklenen geçici madde ile yapılan düzenleme kapsamında, kapalı ve açık cezaevlerinde bulunan 38 bin hükümlünün tahliyesine bugün başlanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.