Ak Parti Başkan Cemil Deveci’yi yalancılıkla suçladı!

Ak Parti Başkan Cemil Deveci’yi yalancılıkla suçladı!
28.08.2021
147
A+
A-

AK Parti Atakum ilçe Başkanı Abdulkadir Köstek düzenlediği basın toplantısında Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Atakum ilçe Başkanı Abdulkadir Köstek yaptığı açıklamada; Geçtiğimiz günlerde CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin devletimize, kurumlarımıza ve partimize karşı Halkı Kin ve Nefret Duygularıyla Düşmalığa Tahrik edercesine gerçekleştirdikleri basın açıklaması ve CHP’li Atakum Belediye Başkanı Sn. Cemil Deveci’nin Yalan ve Algı Operasyonlarıyla tıpkı ülke siyasetinde yaptıkları gibi vatandaşlarımızı yanıltmaya yönelik YALANLARINI bütün şeffaflığı ile Cumhur İttifakı olarak açıklama ve gün yüzüne çıkarma gereği doğmuştur.

Şimdi maddeler halinde doğru bilgileri değerli kamuoyunun bilgilerine arz etmek istiyorum.

1-Alışkanlık haline getirdikleri ve şova dönüştürerek Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında ifade edilen, AK Partinin direktifleri ile belediye hesaplarına haciz konulduğu ve İller Bankasının eşit davranmadığı iddiası;

· Bahse konu haciz işlemi, kendi dönemlerinde Superonline firması tarafından kesilen 01.02.2020 tarihli 23345889 nolu 71.673,27 TL’lik faturasının -anlaşılan o ki bu yaygaraları koparmak için bilinçli ve maksatlı bir şekilde- belediye tarafından ödenmemesi sonucu kesinleşen bir alacaktan ibarettir.

ak4

· İl Bank ise bütün belediyelere olduğu gibi Atakum Belediyesine de 2020 Denetim Raporunda kayıtlara geçen bilgilere göre 2019 yılında 51,49 Milyon öderken, 2020 yılında yaklaşık yüzde 30 artışla 64,70 Milyon Lira ödeme yapmıştır.

ak2

Dolayısıyla belirtilen iddialar tamamen mesnetsiz, yakışıksız ve siyasi sorumluluktan uzak kocaman bir YALAN’dır.

2- CHP’li Atakum Belediyesinin akla durgunluk veren Çöp İhalesi yılan hikayesine dönmüştür.

Sn.Deveci göreve geldikten sonra 6 ay boyunca ortalama 719 bin liradan aldığı temizlik hizmetini adrese teslim şartname ile Kamu İhale Kanununun 21/B maddesini suiistimal ederek Davet Usulü yöntemiyle aylık ortalama 1 Milyon 70 Bin TL karşılığında arzu ettikleri bir firmaya vermiştir. KİK’in ihaleyi iptal etmesine ve Danıştay’ın iptal kararını onamasına rağmen Sn. Deveci, Hukuk tanımaz bir pervasızlık içerisinde halen aynı usulle hizmet almaya devam etmektedir.

Sonuç olarak 23 ayda Atakum halkının cebinden fazladan çıkan para yaklaşık 9 Milyon Liradır. (Hatırlatmak isterim ki ödenmediği için takibe düşürülen ve yaygara koparılan kendi dönemlerine ait Süperonline faturası ise 71 Bin TL’dir.??).

3-.CHP’li Başkan Deveci’nin Yaman Çelişkisi!

Göreve geldiğinde “…Atakum Belediyesinin elinde masa büyüklüğünde arsa kalmamış” diyerek YALAN söyleyen Sn. Deveci, 112 farklı parçadan oluşan belediye taşınmazlarını (arsa,tarla,bina vb.) Parsel Parsel Satmak için meclise teklif sunmuştur.

Sayın Deveci, televizyon programında ki “…. masa büyüklüğünde arsa kalmamış” ifadeleriniz doğruysa belediyeye bu taşınmazları siz mi bağışladınız ? yok bunlar zaten belediyenin sahip olduğu taşınmazlar ise bir belediye başkanı olarak sırf mağduru oynamak için size inanan, güvenen, oy veren Atakum halkına niçin yalan söylediniz ?

4- Yeğene Kurdurulan Şirket Gerçeği !

Sn. Deveci göreve geldiğinde aktif olarak çalışmakta olan Atakum İmar İnşaat Şirketini bilinçli olarak devre dışı bırakıp; 25 Bin TL sermaye ile yeğenine kurdurduğu Atakum Kültür Sanat şirketini Atakum Belediyesine hibe ettirmiştir. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Sayın Deveci açıklama yaparak Atakum sakinlerinin gözünün içine baka baka daha sonra Bilirkişi Raporuyla doğru olmadığını anladığımız aşağıda ki ifadelere yer vermiştir.

ak1

“Atakum Belediyesinin bütçesinden bir kuruş para çıkmadan hibe olarak aldığımız şirket 250 kişi çalıştırıyor, maaşını ödüyor, sigortasını ödüyor, vergilerini ödüyor, aldığı her şeyi peşin alıyor ve KAR ediyor KAR ” diyerek herkesin kendisine inanmasını istemiş, hibe yoluyla alınan şirketi yere göğe sığdıramamıştır.

Ne hazindir ki, Sn. Devecinin ifadelerinin aksine KAR ettiği ifade edilen şirketin sadece Çalışana ve Kamuya olan borcu yaklaşık 11,5 Milyon lira olup Bilirkişi Raporuyla şirketin BORCA BATIK ve MÜFLİS durumda olduğu ortaya çıkmıştır. (Ayrıca şirketi kurtarmak için Atakum Belediyesinin bütçesinden alınarak şirkete 3 Milyon Lira sermaye artırımı yapılmıştır).

5- CHP’li Belediyenin Grift İlişkisi !

Atakum Belediyesine AĞUSTOS ayında 965,125 TL’lik sarf malzeme satılmıştır.

Alacağının üçte birini tahsil etmesine rağmen EYLÜL ayında(hemen bir ay sonra) kalan tutar için Deveci Hukuk bürosu üzerinden icra takibi başlatılmıştır .İcra takip sürecine baktığımızda Sn.Deveci’ye ait Hukuk Bürosunun tabelasında ismi bulunan iki avukattan birinin icra takibini başlattığı diğerininde belediyenin savunma avukatı olduğu anlaşılmıştır. Konuya ilişkin Atakum Belediye Meclisi “Genel Görüşme” gündemiyle toplanmış, katılan bütün partilerin OYBİRLİĞİ ile tarihi bir karara imza atılarak Sn.Deveci’nin ETİK DIŞI davranışı meclis tarafından tescil edilmiştir.

Sayın Deveci,

Gerçeği balçıkla örtemezsiniz. Yolun sonu göründü. Oyun bitti…

Ben daha iyi yöneteceğim iddiasıyla karşısına çıktığınız Atakum sakinleri için aradan geçen 2,5 yıllık zaman diliminde elle tutulur hiçbir icraata imza atmadınız.

Esnafları ve işçileri sızlandırarak alacaklı kimselerin çaresizce yürüttükleri hak arayışlarını ve tahsilat için başlattığı icra takibini hukuksuzluk olarak tanımladınız.

Atakum sakinlerinin iyi niyet ve tahammül sınırlarını zorlayarak gerek mecliste verdiğimiz önergelerle gerekse sözlü olarak yaptığımız bütün uyarılarımıza rağmen hukuktan yoksun etik dışı davranışlar dizisine üst üste devam ettiniz.

Artık Yeter !

Yalan üzerine kurulu siyaset anlayışıyla beceriksizliklerinizi kamufle etmeye çalışırken kabus gibi çöktüğünüz Atakum’un üzerinden elinizi çekin!

Bir kez olsun ibreniz doğruyu göstersin ve “…Bırakın hukuğu ETİK DIŞI davranışımı görürseniz görevi hemen bırakacağım” sözünüzün gereğini yapın. dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber