Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Samsun’da KPSS şartsız personel alımı yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Samsun’da KPSS şartsız personel alımı yapacak!
02.10.2022
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Samsun dahil 25 ilde KPSS şartsız personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı için üst yaş sınırı 65 olarak belirlendi. Başvurular 3 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda İşaret Dili Tercümanı kadrosu için 25 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yapılacak alımda KPSS şartı aranmazken başvurular için 65 yaş altı şartı aranıyor. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolarda Türk İşaret Dili Yeterlilik sınavından (TİDYES) en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

1 132

BAŞVURU KOŞULLARI
a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak, b) Son başvuru tarihi itibariyle en az lise mezunu olmak, c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak, d) Son müracaat tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ
İşaret Dili Tercümanı kadrosuna başvuracak adaylar için başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. 21 Ekim 2022 tarihine kadar devam eden bu başvurular e-Devlette Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacak. Başvuru İçin Gerekli Belgeler – Bir adet vesikalık fotoğraf (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir) – İşaret dilini bildiğine dair belge veya sertifika. (sisteme yüklenecektir) – TİYDES sonuç belgesi (sisteme yüklenecektir) – Adres bildirimi, asli sicil kaydı, askerlik durum belgesi – İşaret dili tercümanı olarak görev yapmasına engel bir durumu olmamak

SINAV DEĞERLENDİRMESİ

Kadroya alınacak kişi sayısının 3 katı kadar aday uygulama sınavına alınacaktır. Adaylar belirlenirken TİYDES puan sıralamasına göre belirlenecektir.

(kamubulteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber