resim yükle

Adem Güney: ‘Yaptırdıkları anketlerle algı oluşturuyorlar’

Adem Güney: ‘Yaptırdıkları anketlerle algı oluşturuyorlar’
18.03.2024
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “İlçe ilçe, mahalle mahalle geziyoruz. Vatandaşımızla dertleşiyoruz. Hiç öyle dedikleri gibi bir anket sonucu sahada görünmüyor. Vatandaş kime oy vermeyeceğinin kararını vermiş” dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Türk Ocakları Samsun Şubesi’ni ziyaret etti. Şube yönetimi ile bir araya gelen Adem Güney, anketler üzerinden algı oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Güney, sürekli sahada vatandaşın içerisinde olduğunu ve gördüğü tablonun anketlerden farklı olduğunu dile getirdi.

‘SAHADA YENİDEN REFAH PARTİSİ VAR’ 

Bazı anket firmalarının kendilerini düşük göstererek algı oluşturduğunu belirten Adem Güney, “Samsun’un 1 milyon üzerinde seçmeni var. Sandığa giden seçmen sayısı 900 bin civarında. Yani anket firmaları bizim 80-90 bin oy alacağımızı söylüyor. Bu tamamen algı. Şimdi şöyle bir hesap yapalım. Tekkeköy, Vezirköprü, Ladik ve Bafra’da seçimlerin en iddialı partisiyiz. Sadece bu 4 ilçeden alacağımız oy 100 bin civarında. Ama anket firmaları bizim tüm ilçelerden 80 bin oy alacağımızı söylüyor. Canik’te varız, İlkadım’da varız, Ayvacık’ta varız, Salıpazarı’nda varız ve güçlüyüz. 17 ilçenin tamamında Yeniden Refah Partisi olarak varız. Matematik ortada. Tamamen algı. Bu anketlere inanmayın. Gerçek sahada. Sahada Yeniden Refah Partisi var” diye konuştu.

‘VATANDAŞIMIZ DEĞİŞİMDEN YANA’

Seçmenin değişim istediğini ve bunu da sahada gördüklerini ifade eden Güney, “Vatandaş kime oy vermeyeceğini kararını vermiş. Gittiğimiz her yerde, elini sıktığımız her bir vatandaşımız bunlara tepki gösteriyor. ‘Değişimden yanayız’ diyor. ‘Sandıkta bir ihtar çekmemiz lazım, bir kart göstermeliyiz’ diyor. Yani vatandaş kime oy vermeyeceğinin kararını vermiş. Kime oy vereceğini de biliyor. Bizim yaptırdığımız anketlerde yüzde 10-15 arasında bir kararsız kitle var. Sırf kararsızları manipüle etmek için çakma anketlerle akıl karıştırmaya çalışıyorlar. Bu algıyı özellikle İYİ Parti çok yapıyor” dedi.

‘BUNA GÜLERLER’

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, konuşmasına şöyle devam etti:

“Geçenlerde bana bir anket gösterdiler. AK Parti adayı yüzde 47’nin üstünde. Nasıl oluyor bu. Vatandaş sahada şikayetçi. Emekli dertli, esnaf perişan. Sen anketlerde kendini yüzde 47’lerin üzerinde göstereceksin. Buna gülerler. Gerçekçi değil. Gitmediğimiz ilçe, mahalle kalmadı. En ücra bölgelere kadar gittik. İlçe ilçe, mahalle mahalle geziyoruz. Vatandaşımızla dertleşiyoruz. Hiç öyle dedikleri gibi bir anket sonucu sahada görünmüyor. Vatandaş kime oy vermeyeceğinin kararını vermiş Dedikleri gibi bir durum yok.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber