3600 ek gösterge ne zaman yürürlüğe girecek?

3600 ek gösterge ne zaman yürürlüğe girecek?
11.05.2019
42
A+
A-

3600 ek göstergeyi bekleyen memur ve aileleri biran önce yürürlüğe girmesini istiyor. 3600 ek göster ne zaman yürürlüğe girecek? İşte son gelişmeler…

3600 ek gösterge ile maaşlarına artış bekleyen memur ve aileleri için flaş açıklamalarda bulunuldu. Ek gösterge zammınının ne zaman yürürlüğe gireceğini merak eden memurlar iyice meraklanmaya başladı.

EK GÖSTERGE ZAMMI NE ZAMAN?
Seçim sonrası hallolacak denilen ek gösterge meselesinin , seçimlerin yenilenecek olması nedeniyle gecikip gecikmeyeceği merak ediliyor. Habertürk ‘ten Ahmet Kıvanç kaleme aldığı yazısında ek gösterge meselesi için tarih verdi. İstanbul seçimlerinin tekrarlanacak olması nedeniyle Meclis 23 Haziran tarihine kadar fiilen çalışamayacak. Tüm partilerin milletvekilleri İstanbul ‘da gerçekleştirilecek tekrar seçimi için seferber olacak ve ev ev gezerek oy toplayacak.

Meclis ’in fiilen çalışamayacak olması, 3600 ek gösterge için çalışmaları da geciktirecek. Fakat bu gecikme, kapsamda olan personelleri için sonucu değiştirmeyecek. Zira 3600 ek göstergenin yürürlük tarihinin 1 Ocak 2020 olarak belirlenmesi gündemde.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.