19 Mayıs Belediyesinin düzenlediği yarışma sonuçlandı

19 Mayıs Belediyesinin düzenlediği yarışma sonuçlandı
12.03.2021
63
A+
A-

19 Mayıs Belediyesinin İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma anısına düzenlediği yarışma sonuçlandı.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlediği yarışmalarla ve pandemi döneminde öğrencileri yalnız bırakmayan 19 Mayıs Belediyesi yine kaybedenin olmadığı bir yarışma düzenledi.

İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma anısına ilçedeki öğrencileri kapsayan ve son başvuru tarihi 8 Mart 2021 saat 19.21 olan yarışmada ortaokul öğrencileri çektikleri videolarla İstiklal Marşını okurken, Lise öğrencileri ise İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Zulmü Alkışlayamam şiirini okudu. 19 Mayıs Belediyesinin bip ve watsapp hatlarına gönderilen videolar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan komisyona gönderildi.

Orta Okul öğrencilerine yönelik, İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında Tekel İsmail Çolak Ortaokulu öğrencisi İrem Bayhan birinci, Kösedik Ortaokulundan Hasret Hancı ikinci, Atatürk Ortaokulundan Haticenur Hacıoğlu ise üçüncü olarak TABLET ödülü kazanırken, Lise Öğrencilerine yönelik ise Mehmet Akif Ersoy’un ‘Zulmü Alkışlayamam Şiiri Okuma Yarışmasında, 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri Hasan Mutlu Yeşilyurt birinci, Nilay Aydın ikinci ve Ayça Melek Aksoy ise üçüncü olarak BİSİKLET ödülü kazandı. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere spor ayakkabısı hediye edildi.

Yarışmada kaybedenin olmadığını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Bizlerde Milli Şairimizi anmak ve İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılı anısına öğrencilerimizin dikkatini çekmek için bu şekilde bir yarışma düzenledik. 12 Mart 1921 ‘de kabul edilen, bugün 100. Yılını kutladığımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘’ 2021’in Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı’’ olması dolayısıyla da ayrı bir öneme sahip olan yarışmamızda kaybeden hiçbir öğrencimiz yok. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u minnetle ve rahmetle anıyorum.’’dedi.

Ödüller İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol ve Okul Müdürlerinin katılımıyla başkanlık makamında öğrencilere teslim edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber